Jak znaleźć dobre przedszkole i żłobek w Wieliczce?

Szukanie przedszkola lub żłobka jest dla rodzica dużym wyzwaniem i wiąże się często z dużym stresem. Referencje, znalezione w Internecie, często różnią się od rzeczywistości, a znajomi mają odmienne zdanie na temat poszczególnych placówek. Jak znaleźć dobre i bezpieczne przedszkole niepubliczne? Wieliczka ma już taką placówkę. Oprócz przedszkola „U Aniołka Stróża” działa również niepubliczny żłobek.

Pod dobrymi skrzydłami „U Aniołka Stróża”

Niepubliczny żłobek został założony przez pisarkę i dyplomowaną pielęgniarkę Joannę Wilkońską. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz pasji do niesienia pomocy i opieki nad dziećmi, udało jej się stworzyć żłobek, będący ostoją spokoju dla maluchów. Wilkońska jest autorką serii książek o Michałku, książek o tematyce religijnej oraz poradnika „Pierwszy rok życia dziecka. Poradnik dzień po dniu”. Sama jest matką czwórki dzieci, dlatego doskonale wie, jak opiekować się maluchami. „U Aniołka Stróża” to żłobek, z którego Wieliczka może być dumna.

Niepubliczne przedszkole

W tym samym budynku funkcjonuje również niepubliczne przedszkole, istniejące od 2010 roku. Programy do pracy z dziećmi opracowywane są przy współpracy z psychologiem, logopedą i pedagogiem. Rozwój dziecka gwarantują zajęcia muzyczne, artystyczne, ruchowe, logorytmiczne, relaksacyjne, kulinarne, parateatralne, językowe i bajkoterapeutyczne.

Rodzaje zabaw

Zarówno w przedszkolu, jak i w żłobku „U Aniołka Stróża” zakazane są zabawy, mające pobudzać u dzieci agresję. Nie wolno także przynosić zabawek militarnych, takich jak miecze, czy pistolety. Edukacja przedszkolna odbywa się przy użyciu sprawdzonych metod wychowawczych, a odrzucenie popularnych wśród chłopców zabaw wiąże się zarówno z religijną wymową przedszkola i żłobka, jak i z kształtowaniem odpowiednich postaw u dzieci i eliminowaniem źródeł agresji. Nadal zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepszy żłobek lub przedszkole? Wieliczka, ul. Politechniczna 19, to miejsce, w którym Twoje dziecko będzie bezpieczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*