Uprawnienia pedagogiczne w trzy semestry

Jesteś po studiach, chciałbyś chciałbyś rozpocząć pracę w szkole, ale nie jest to możliwe ze względu na brak przygotowania pedagogicznego? Ten problem dotyka wiele osób, które posiadają nie tylko tytuł licencjata, ale także magistra, a mimo to nie mogą spełniać się w zawodzie nauczyciela. Wszystko przez wytyczne z Ministerstwa, które jasno określają, jakie warunki należy spełnić, aby móc zajmować stanowisko nauczyciela. I jednym z kluczowych wymogów jest to, aby posiadać uprawnienia pedagogiczne. Co jeśli ich nie mamy? Wtedy z pomocą przychodzą nam studia podyplomowe, które pozwalają zdobyć niezbędne kwalifikacje. 

Praca w szkolnictwie jest Twoim marzeniem i jak najszybciej chciałbyś zacząć się w niej spełniać? Ze studiami podyplomowymi jest to możliwe. Studia podyplomowe w przeciwieństwie do zdobycia tytułu magistra nie trwa latami, a uprawnienia pedagogiczne otrzymujemy już po trzech semestrach. W ciągu półtora roku trwania studiów zrealizowane zostanie trzysta godzin dydaktycznych oraz sto pięćdziesiąt godzin praktyk. 

Uprawnienia pedagogiczne w trzy semestry

Można doskonale znać język obcy, posiadać ogromną wiedzę z konkretnej dziedziny, co potwierdzone jest dyplomem uczelni wyższej, ale nie będziemy mogli dzielić się tą wiedzą z innymi, dopóki nie zdobędziemy kwalifikacji pedagogicznych. Zapisując się na studia podyplomowe i zdobywając uprawnienia pedagogiczne będziemy zgłębić tajniki pedagogiki, dydaktyki ogólnej, metodyki, a także psychologii. Poruszane zagadnienia są bardzo istotne w zawodzie nauczyciela i z pewnością to, czego nauczymy się na studiach podyplomowych przyda nam się później w pracy w szkolnictwie… Każdy z przedmiotów przewidzianych programem studiów kończy się zaliczeniem lub egzaminem. Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymaniem świadectwa potwierdzającego posiadanie uprawnień pedagogicznych jest zdobycie wszystkich wpisów w e-indeksie, a także odbycie praktyk i pozytywne zaliczenie egzaminu dyplomowego… Jeżeli wiążesz swoją przyszłość że szkolnictwem, ale nie masz uprawnień do pracy w zawodzie nauczyciela, to nie czekaj tylko zapisz się na studia podyplomowe, które podniosą Twoje kwalifikacje i poszerzą Twoje możliwości. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*