Wysokie wykształcenie czy pokaźne kwalifikacje?

Przed podjęciem pracy w danej firmie, niemal we wszystkich przypadkach jesteśmy proszeni o przesłanie swojego życiorysu, dokumentu potwierdzającego dotychczasowe zatrudnienie a często nawet listu motywacyjnego, do naszego przyszłego pracodawcy. Dla każdego zatrudniającego zatem, bardzo ważne staje się albo duże doświadczenie i kierunkowe wykształcenie, albo dodatkowe kwalifikacje w postaci ukończonych kursów i studiów podyplomowych. Po zaakceptowaniu Twojej tak bogatej aplikacji, następuje kontakt, a tuż po nim zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla każdego z przeprowadzających takie rozmowy, priorytetem może być jednak zupełnie coś innego.

Potrzebne wykształcenie

Jeśli ubiegamy się o stanowisko urzędnicze, aplikujemy na miejsca dla specjalistów lub szukamy zatrudnienia w placówkach oświatowych, warunkiem koniecznym dla naszego przyszłego pracodawcy jest przedłożenie przez nas dokumentu potwierdzającego nasze wykształcenie. Doskonale, jeśli będziemy dodatkowo posiadać ukończone kursy i specjalizacje. Ostateczne decyzja o naszym zatrudnieniu jednak w tym przypadku powinna być uzależniona od tego, jakie szkoły i uczelnie ukończyliśmy.

Kiedy ważniejsze jest doświadczenie?

Dla wszystkich tych, którzy ubiegają się o stanowisko, które nie jest bezpośrednio związane z jakimś konkretnym kierunkiem studiów, warunkiem koniecznym dla pracodawcy będzie informacja o Twoim wcześniejszym doświadczeniu. Dodatkowo, jeśli aplikujemy na wyższe stanowisko, do którego, aby dojść, trzeba pokonać kilka szczebelków kariery, osoba rekrutująca z pewnością będzie potrzebowała informacji, co robiłeś na poprzednim stanowisku. Jeśli wiesz, że posiadasz wystarczającą, zgłaszaj swoją kandydaturę. Jeśli jednak brakuje Ci kilku doświadczeń, spokojnie, masz chwilę na zebranie wszystkich potrzebnych kompetencji.

Podpowiadamy! Warto zbierać potrzebne doświadczenie już w trakcie studiów i kończyć uczelnie wyższe, które dają Ci możliwość wykonywania konkretnego zawodu. Połączenie wykształcenia
z umiejętnościami może z czasem przerodzić się w bardzo atrakcyjne zatrudnienie i wynagrodzenie!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*