Wyprawka szkolna – co powinno w niej być?

Koniec wakacji i początek roku szkolnego to czas, kiedy rodzice zaczynają myśleć o wyprawkach dla swoich pociech. Dla tych, których dziecko idzie pierwszy raz do szkoły może to być nie lada wyzwanie. Nie zawsze bowiem wiedzą, co tak naprawdę potrzebne jest maluchowi na tej nowej drodze.

Wyprawka szkolna, to nie tylko wyzwanie pod względem wyboru, ale przede wszystkim pod względem finansów. Aby nie dać się zwariować warto przed zakupami przygotować sobie szczegółową listę, która pomoże nam dokonać odpowiednich wyborów. Właśnie taką listę chcemy Wam przedstawić w poniższym artykule. Mamy nadzieję, że pomoże Wam podjąć odpowiednie decyzje.

Plecak – must have każdego ucznia

Odpowiedni plecak, to podstawa każdej wyprawki. Musi być nie tylko odpowiedniej wielkości, ale przede wszystkim powinieneś dopasować go do możliwości swojego dziecka. Pamiętaj o odpowiednich usztywnieniach lub zamontowanych kółkach, które nie będą męczyły kręgosłupa Twojej pociechy podczas codziennych wypraw do szkoły.

Zeszyty – dziecko musi robić w czymś notatki

To kolejna rzecz, która jest niezbędna dziecku podczas roku szkolnego. W zależności od tego na jakim etapie edukacji jest Twoja pociecha, kup zeszyty cieńsze lub grubsze, w linię i w kratkę.

Piórnik z wyposażeniem

Zamiast głowić się, jakie przybory szkolne potrzebne są dziecku, zainwestuj w piórnik, który będzie wypełniony odpowiednimi akcesoriami. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale najpewniej również pieniądze. Zestaw taki może bowiem okazać się znacznie tańszy niż poszczególne elementy kupowane osobno.

Powyższe wyposażenie to absolutne minimum. Możesz do tego dołączyć jeszcze butelkę na wodę i pudełko na kanapki, obuwie na zmianę, worek na dres, bloki, papiery kolorowe. Nie szalej jednak na początku. Część rzeczy spokojnie możesz kupić w ciągu roku szkolnego, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*