Czy warto pójść na studia podyplomowe?

Jeśli czujesz, że przestałeś się rozwijać i boisz się, że spędzisz całe życie na jednym stanowisku, powinieneś rozważyć zdobycie nowych kwalifikacji. Jest to możliwe dzięki kursom lub studiom podyplomowym. Jakie korzyści niesie za sobą zdobywanie nowej wiedzy na tego rodzaju studiach?

Jaki kierunek?

Jeśli interesujesz się czymś konkretnym i masz już jakąś wiedzę na ten temat, powinieneś wybrać studia podyplomowe z zakresu swoich zainteresowań. Nauczyciele mają do wyboru szeroki zakres studiów, których dyplom uczyni ich atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Posiadanie umiejętności z zakresu logopedii, czy oligofrenopedagogiki jest pożądane w wielu polskich szkołach. Jeśli natomiast pracujesz w administracji, mile widziane będzie poszerzanie swoich umiejętności o kwalifikacje z zakresu informatyki. Pamiętaj, że im więcej tytułów znajduje się w Twoim CV, tym bardziej atrakcyjnym pracownikiem się stajesz.

Studia podyplomowe czy kurs?

W przypadku studiów, mamy pewność, że zajęcia będą prowadziły osoby odpowiednio w tym celu wykwalifikowane i posiadające niezbędną wiedzę. Nigdy nie ma pewności, kim będzie osoba, która poprowadzi nasz kurs. Może to być świetny nauczyciel, ale równie dobrze możemy trafić na osobę, której brak kompetencji. Jeśli zależy Ci tylko na wpisie w CV, zdecyduj się na krótki jedno- lub kilkudniowy kurs. Bądź jednak świadom, że nie pozostawi on w Twojej głowie zbyt dużej dawki informacji. Pracodawca może bez problemu sprawdzić, czy posiadamy umiejętności językowe, czy informatyczne, wpisane dumnie w naszym CV. Kurs będzie dobrym wyjściem dla tych, którzy chcą dokształcić się tylko w pewnej części większej dziedziny. Wtedy rzeczywiście nie warto tracić czasu i pieniędzy na poznawania czegoś od podstaw, jeśli wiemy, że nie przyda nam się to w przyszłości.

Zainwestuj w siebie

Osoby, którym zależy na rozwoju osobistym i uzupełnianiu swoich umiejętności powinny zdecydować się na studia podyplomowe. Taka decyzja może okazać się doskonałą inwestycją we własną przyszłość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*