Technologia na trudne czasy

Technologia na trudne czasy

Nowoczesne technologie pozwalają nam się spotkać w cztery oczy – lub więcej – z osobami, które są w dowolnym miejscu na świecie. Podczas pandemii taka możliwość pozwoliła wielu kontynuować pracę i naukę.

 Zamień szkolną ławkę na wygodny fotel

Aplikacja ZOOM szybko zyskała dużą popularność, bo jest niezastąpiona w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu nie możemy wyjść z domu. Z jej pomocą możemy zorganizować konferencję, szkolenie, a nawet spotkanie towarzyskie. Pozwala także zamienić szkolną ławkę na wygodny fotel we własnym domu. Zdalne nauczanie z pewnością ma wiele wad, jak choćby brak kontaktu z rówieśnikami, ale nie jest pozbawione zalet. Przede wszystkim uczniowie nie muszą poświęcać czasu na dotarcie do szkoły, dzięki czemu mają go więcej na swoje pasje i ulubione zajęcia. Ucząc się przez Internet, uczniowie mogą też pracować we własnym tempie, a w wielu sytuacjach mniej się stresują. Korzystając z komputera mogą także wykorzystywać do nauki ciekawe programy, aplikacje czy strony edukacyjne.

Aplikacja z przyszłością

Zdalne nauczanie to wyzwanie dla uczniów, rodziców, nauczycieli, a także twórców aplikacji. Jednym z najlepszych narzędzi do przeprowadzania lekcji online jest ZOOM dla uczniów. Pozwala ono na zorganizowanie lekcji dla dużej liczby osób – w spotkaniu online może brać udział aż trzystu uczestników, czyli co najmniej kilka szkolnych klas. Długość w ten sposób zorganizowanej lekcji jest nieograniczona – może ona trwać o wiele dłużej niż tradycyjna lekcja szkolna. Nawet w sytuacji, gdy pandemia będzie już tylko dalekim wspomnieniem, taki sposób przekazywania wiedzy i informacji, może być wykorzystywany nadal, gdy bezpośrednie spotkanie nie będzie konieczne. Z tej platformy mogą także w przyszłości korzystać uczniowie niepełnosprawni, którzy mają nauczanie domowe. ZOOM podczas pandemii stał się koniecznością, ale jego zalety sprawiają, że także w przyszłości będzie chętnie wykorzystywany do nauki i organizacji spotkań online.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*