Tablet dla dziecka – jaki wybrać?

Tradycja Bożego Narodzenia związana jest z obdarowywaniem bliskich prezentami. Największe problem mamy z prezentami dla dzieci, które chcą zbyt wiele i bardzo szybko zmieniają upodobania. Zamiast kolejnego traktora, pomyślmy o obdarowaniu dziecka tabletem, który może poszerzyć jego wiedzę.

Wygląd

Dzieci zwracają uwagę przede wszystkim na wygląd przedmiotów. Przy wyborze tabletu warto kierować się wiekiem dziecka. Jeśli za rok lub dwa skończy 10 lat, postawmy raczej na bardziej klasyczny wygląd. Dla mniejszych dzieci śmiało możemy wybierać kolorowe tablety przypominające zabawki.

Wytrzymałość

Kluczowym wyznacznikiem naszych zakupów powinna być wytrzymałość urządzenia. Dzieciom bardzo często zdarza się coś upuścić lub zalać. Wytrzymały i wodoodporny tablet będzie droższy, lecz nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

Kontrola rodzicielska

Modele dziecięce oprócz specjalnie dobranych aplikacji posiadają także opcję kontroli rodzicielskiej, w celu uniknięcia styczności malucha z nieodpowiednimi treściami. W przypadku tabletów klasycznych będziemy musieli samodzielnie założyć klucz zabezpieczeń.

Przykładowe modele

Dziecko, które kocha dźwięki i muzykę zachwyci Muzyczny tablet Bam Bam, wyposażony w 16 różnych melodii. Przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia i kosztuje 40–70 zł. Kosmiczny tablet Smily to doskonały wybór dla dzieci zainteresowanych astronomią. Dziecko nauczy się nazw planet, pozna ciekawostki z historii astronomii, a swoją wiedzę sprawdzi przy pomocy wgranego testu. Tablet Smily, dla dzieci od 4 lat, posiada bardzo nowoczesny design i można go kupić za 44–65 zł. Myśląc o starszych dzieciach, wybierzmy model klasyczny i wodoodporny. W testach bardzo dobrze wypada ASUS Memo Pad 7, który kupimy nawet za 500 zł, co nie jest szczególnie wygórowaną ceną w przypadku tabletów. Pamiętajmy, aby dopasować model do wieku dziecka. Kupowanie klasycznego urządzenia przedszkolakowi może się skończyć uzależnieniem, a odpowiednio dobrane gry edukacyjne na dziecięcym tablecie rozwiną go i nauczą wielu ciekawych rzeczy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*