Gdy szkoła to za mało… Nauka angielskiego poza lekcjami

Korepetycje – jedna z form doskonalenia języka obcego

Język angielski staje się powoli tym, w którym porozumiewamy się na co dzień. W związku z tym każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby jego pociecha umiała jak najlepiej rozmawiać w tym języku.

Co jednak, jeśli w lekcje w szkole nie wystarczają do tego, aby dziecko bez problemu porozumiewało się w języku obcym? W takiej sytuacji rodzicom nie pozostaje nic innego, jak postawić na inne formy kształcenia. Jednym z rozwiązań są oczywiście korepetycje, na których dziecko nie tylko powtórzy materiał z lekcji, ale również będzie miało możliwość odrobienia zadania domowego. Korepetytor, jeśli dziecko będzie wykazywało chęć, będzie mógł również przerobić materiał, którego jeszcze nie było na lekcjach.

Nauka angielskiego – inne formy

Angielski to język, który dość swobodnie przyswajany jest przez dzieci. Rodzice, którzy chcą aby ich pociecha powiększała wiedzę z tego zakresu, mogą postawić na inne formy kształcenia, które z powodzeniem można wykorzystać w domu.

Olsztyn – jak tutaj uczy się dzieci języka obcego?

Każdy, kto chce nauczyć dziecko języka obcego może podjąć próbę w domowym zaciszu, szczególnie, jeśli uczyć się mają maluszki. Tutaj, jako formę kształcenia można wykorzystać, np. bajki w języku obcym. Dziecko chłonie wiedzę, jak gąbka. Nawet, jeśli maluch do końca nie będzie potrafił przeczytać danego słowa, to z pewnością rozpozna je ze słuchu. Widząc np. jabłko i słysząc w tle słowo “apple”, doskonale zda sobie sprawę, że tak właśnie nazywa się ten owoc w języku angielskim. Dowiedz się więcej na http://anglosfera.net/.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*