Szkoła językowa dla dzieci – jaką wybrać?

Ponieważ świat jest coraz bardziej otwarty, kontakty międzyludzkie –  czy to prywatne, czy zawodowe – coraz bardziej międzynarodowe, większość rodziców traktuje naukę języka obcego (przeważnie angielskiego) swojego dziecka jako warunek konieczny.

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języka obcego ułatwia życie i pozwala być obywatelem świata. Ucząc się innych języków, dziecko od najmłodszych lat rozwija się intelektualnie, ma okazję poznawać różne kultury a wraz z nimi odmienne obyczaje. Naprzeciw oczekiwaniom rodziców wychodzą szkoły językowe dla dzieci, oferując kursy dopasowane do różnych grup wiekowych.

Coś więcej niż w zwykłej szkole

Lekcje angielskiego czy też innego języka obcego prowadzone w zwykłej szkole często nie spełniają oczekiwań ani uczniów, ani rodziców. Dzieje się to na przykład z dość prozaicznego powodu, jakim jest duża liczba osób w klasie. W takiej sytuacji lektor nie ma okazji przeprowadzić konwersacji w obcym języku z każdym z uczniów. A jak wiadomo, możliwość swobodnej konwersacji to w przypadku nauki języka sprawa kluczowa. Podczas lekcji klasowych nauczyciel nie zawsze jest też w stanie zweryfikować postępy ucznia, np. w rozumieniu ze słuchu czy znajomości słówek. Dlatego wybierając szkołę językową dla dzieci, warto się dowiedzieć, jak liczne są grupy. Mniejsza grupa to większa skuteczność nauki. Dobrze, jeśli poziom znajomości języka przez dzieci jest wyrównany. Ważne jest też, żeby zajęcia odbywały się dość systematycznie, aby dziecko mogło utrwalać zdobytą wiedzę.

Testy to nie wszystko

Nauka języka to nie tylko umiejętność bezbłędnego rozwiązywania testów czy wkuwanie regułek gramatycznych. Ważny jest efekt: swobodne posługiwanie się językiem i umiejętność przeprowadzenia rozmów na różne tematy. Taki „komunikacyjny luz” jest niezwykle przydatny. Dlatego też wiele szkół językowych dla dzieci prowadzi zajęcia językowe z native speakerami, którzy przez całe zajęcia mówią do dziecka np. po angielsku, niezależnie od stopnia jego zaawansowania. Dzięki temu nawet maluch osłuchuje się z językiem i chłonie go w sposób naturalny (to tak jak w rodzinach dwujęzycznych, w których pociecha ma kontakt z różnymi językami od najmłodszych lat). Dziecko przyswaja całe konstrukcje gramatyczne, a potem instynktownie z nich korzysta w zależności od sytuacji. Wybierając szkołę językową dla dzieci warto postawić na taką, która zatrudnia native speakerów.

Zabawa i kolorowe otoczenie

Najmłodsze dzieci nie mogą zbyt długo koncentrować się na jednym zadaniu. To samo dotyczy procesu nauki języka obcego. Z tego powodu ważne jest, żeby zajęcia były prowadzone w formie rozwijającej (nie tylko językowo) zabawy. Szkoła językowa dla dzieci powinna oprócz nauki kojarzyć się z miejscem, gdzie przyjemnie można spędzić czas i nie można się tam nudzić. Często salki do nauki są kolorowe, a pomoce dydaktyczne sprawiają radość także najmłodszym.

http://www.littleamerica.eu/ najlepsza szkoła dla Twojego dziecka!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*