Jak przetrwać pierwszy dzień w nowej szkole?

Kiedy już dostaliśmy się do wymarzonej szkoły, możemy oddać się błogiemu leniuchowaniu i w spokoju spędzić wakacje. Jednak im bliżej do 1 września, tym większe obawy w nas narastają. To zupełnie naturalne, że odczuwamy strach przed tym, co nowe. Na szczęście pierwszy dzień w nowej szkole zdarzy się tylko raz, a każdy kolejny będzie już łatwiejszy. Co zrobić, żeby ten dzień nie okazał się katastrofą?
Wstań wcześnie
Jeśli jesteś wyjątkowym śpiochem, nastaw dwa, a nawet trzy budziki, zwłaszcza jeśli poprzedniej nocy nie mogłeś zasnąć. Spóźnienie się na inaugurację to chyba najgorsze, co mogłoby Ci się tego dnia przydarzyć. Pamiętaj, aby poprzedniego dnia przygotować sobie odpowiedni strój, który rano po prostu założysz. Przyjście spóźnionym, w dodatku w starym swetrze i dżinsach na pewno zostanie przez wszystkich zapamiętane, a Tobie może przysporzyć kłopotów i być powodem drwin.
Ludzie nie gryzą
Pamiętaj, że z ludźmi, których spotkasz podczas inauguracji, spędzisz kilka najbliższych lat. Nie bój się więc podejść do nich i zacząć rozmowę. Nauczyciele na pewno będą organizowali wyjazdy integracyjne, jednak dobrze znaleźć wcześniej choć jedną osobę, z którą usiądziesz w ławce i zamienisz kilka zdań. Przyjrzyj się koleżankom i kolegom i spróbuj podejść do osoby, która wygląda na równie przerażoną i nieśmiałą, co Ty. Możliwe, że będzie to początek wspaniałej przyjaźni.
Słuchaj i notuj
Po inauguracji przejdziecie do klasy i poznacie nowego wychowawcę. Postaraj się zrobić na nim dobre wrażenie. Nie przeszkadzaj, kiedy mówi i notuj ważne informacje, których nikt nie notuje. Cała klasa zwróci się później do Ciebie o przesłanie notatek, dzięki czemu zyskasz kilka punktów, a może nawet zostaniesz przewodniczącym klasy. Warto pozostawać w dobrych stosunkach z wychowawcą, gdyż jest to pomocne w wielu szkolnych sytuacjach. Pamiętaj jednak, żebyś oprócz informacji o zebraniach i składkach, zanotował sobie plan na następny dzień! Szkoła nie gryzie, a każdy kolejny dzień będzie okazją do nawiązywania nowych znajomości i zdobywania wiedzy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*