Przedszkole wybierz świadomie

Pierwsze kroki naszych pociech w przedszkolu to ogromne przeżycie – nie tylko dla naszych dzieci, ale także dla nas – rodziców. Dla najmłodszych to ogromny stres, dla nas nie tylko stres i strach, ale także konieczność decyzji, którą instytucję wybrać. W końcu chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, a pierwsze lata ich życia są decydujące dla ich rozwoju. Dlatego przedszkole wybrać należy świadomie. Jednak, jakie elementy wziąć pod uwagę?

Publiczne czy niepubliczne

Jeśli chodzi o opłaty to nie różnią się one zasadniczo. Obie instytucje są dofinansowywane z Urzędu Miasta czy Gminy, zatem rodzice nie czują różnicy. Można zatem pod tym kątem wybrać zarówno publiczną, jak i niepubliczną instytucję, jaką jest np. przedszkole Wieliczka.

Przedszkole Wieliczka, a rozwój wielopłaszczyznowy

Dzieci kilkuletnie są jak gąbka – chłoną każdą wiedzę. To jest też idealny moment, żeby odkryć, w czym są dobre. Dlatego w przedszkolu Wieliczka mają możliwość skorzystać z zajęć parateatralnych, tanecznych, muzycznych, czy plastycznych. Obowiązkowa jest oczywiście gimnastyka korekcyjna. To wyróżnia dobre instytucje, które nastawiają się na rozwój dziecka.

Przedszkole Wieliczka, a współpraca ze specjalistami

Przy wyborze przedszkola dobrze zwrócić uwagę, czy współpracuje ze specjalistami typu logopeda, ortopeda, laryngolog itp. To bardzo ważne, bo wizyty specjalistów pozwalają na bieżąca kontrolę dziecka i wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości na tyle wcześnie, że ich korekta nie będzie trudna i uciążliwa.
Takimi działaniami może pochwalić się właśnie przedszkole Wieliczka.

Miłość i wsparcie

Jednak najważniejsze dla dzieci jest miłość i wsparcie. Tego przede wszystkim należy szukać w przedszkolu. Dla 3-latów to ogromne wyzwanie. Nowe osoby, nowe środowisko – jedynie ciepło i wyrozumiałość wychowawczyń zamieni ten trudny czas w świetną przygodę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*