Czy w Poznaniu istnieje szkoła dokształcająca nauczycieli?

Założony w 1999 roku Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Uni-Terra jest niepubliczną szkołą, w której kształci się nauczycieli, podnosząc ich kwalifikacje zawodowe. Ośrodek swoją ofertę kieruje także do pracowników szkół, administracji państwowej i samorządowej. Szczególnym celem placówki jest „kształtowanie przedsiębiorczych i nowatorskich postaw dyrektorów oraz nauczycieli”. Uni-Terra to akredytowana placówka z miasta Poznań, która dostosowuje swoją działalność do zmieniających się wymagań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Oferta

W ofercie Ośrodka Uni-Terra znajdziemy studia podyplomowe kwalifikacyjne, uzupełniające kwalifikacyjne i doskonalące. Studia podyplomowe kwalifikacyjne adresowane są przede wszystkim do nauczycieli, którzy pragną nabyć uprawnienia do nauczania innego przedmiotu. Ukończenie studiów uprawnia także osoby niebędące wcześniej nauczycielami do uczenia szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Lista kierunków w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Uni-Terra jest obszerna, znaleźć wśród nich można m.in. logopedię, informatykę, matematykę, filozofię i etykę, edukację wczesnoszkolną, oligofrenopedagogikę, surdopedagogikę, tyflopedagogikę, zarządzanie oświatą, czy bibliotekoznawstwo. Studia podyplomowe w mieście Poznań rzadko cieszą się tak dużą popularnością, jak te w Ośrodku Uni-Terra. Założenia placówki, wśród których znajduje się nieustanne dokształcanie nauczycieli, zapewniające im awans, realizowane są w bogatej ofercie szkoły, która stawia na rozwój i proponuje ciekawe kierunki.

Kursy

Poznański Ośrodek Uni-Terra organizuje także kursy kwalifikacyjne i doskonalące, dzięki którym nauczyciele mogą zdobyć nowe umiejętności. Wśród kursów kwalifikacyjnych znajdziemy: przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka angielskiego, wczesne nauczanie języka angielskiego i zarządzanie oświatą. Kursy doskonalące obejmują aż 47 różnych tematów, m.in. „Jak rozpoznać potencjał ucznia, czyli indywidualizacja nauczania w praktyce” i „Elementy muzykoterapii i relaksacji w pracy z dziećmi nadpobudliwymi”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*