Nowe metody nauczania

Jeszcze kilka lat temu nauczanie zdalne było dla większości z nas niczym część filmu science fiction. Pandemia koronawirusa pokazała nam jednak, jak szybko filmowa inwencja reżyserów może przenieść się do prawdziwego życia.

Wideokonferencje dla szkół są obecnie najbardziej popularną formą organizowania lekcji. Nasze pociechy muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Mimo, że nauczanie zdalne ma niewątpliwie wiele zalet, wymaga od naszych dzieci więcej samozaparcia i chęci w dążeniu do poszerzania wiedzy. Dlaczego im tego nie ułatwić? Platforma Zoom jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu nawet najmłodsi uczniowie mogą ją używać intuicyjnie.

Wideokonferencje dla szkół dzięki platformie Zoom są niezwykle proste do zorganizowania. Jest to niebywała zaleta, bowiem każda minuta z godziny lekcyjnej poświęcona na uruchomienie spotkania to minuta mniej poświęcona dzieciom.

Większe możliwości nauczyciela to większe możliwości uczniów!

Dobrze wykształcony nauczyciel to połowa sukcesu w edukacji dzieci. Następnymi składowymi są z pewnością możliwości ucznia, ale i zaplecze techniczne, jakim dysponuje szkoła. Bez dostępu do odpowiedniej technologii nauczyciel obecnie jest jak bez tablicy. Zoom to narzędzie idealne dla nauczycieli. W przypadku licencji edukacyjnych wideokonferencje dla szkół można organizować nawet z setką osób. To zdecydowanie więcej niż liczy przeciętna klasa. Wideokonferencje dla szkół zyskają nowy poziom dzięki całemu wachlarzowi możliwości, jakie dają prowadzącemu: dzielenie uczniów na grupy w których pracują, możliwość ustawienia tła czy udostępnianie ekranu to tylko niewiele z nich.

Każdy może korzystać!

Wideokonferencje dla szkół trafią do każdego ucznia dzięki temu, że Zoom działa na wszystkich urządzeniach mobilnych i komputerach. Integracja z systemami wspierającymi naukę to też niewątpliwie zaleta i ułatwienie dla uczniów najbardziej potrzebujących wsparcia. Nie bez powodu Zoom to platforma najchętniej wybierana zarówno wśród korporacji, jak i instytucji publicznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*