Niepubliczna szkoła Montessori – postaw na rozwój swojego dziecka

Niepubliczna szkoła podstawowa Montessori zapewni rozwój Twojego dziecka za pomocą popularnej metody Marii Montessori. Każde dziecko powinno mieć możliwość rozwoju według metod, które stosuje szkoła Montessori. Lublin może szczycić się obecnością takiej placówki na swoim terenie.

Metoda Marii Montessori

Podstawą tej metody jest ukierunkowanie dziecka na samodzielność i odpowiedzialność za siebie i swoje decyzje. Każde dziecko powinno rozwijać się według indywidualnie ułożonego planu wychowawczego. Ważny w metodzie Montessori jest kontakt dziecka z naturą oraz stopniowanie trudności nauczania. Nauczyciel nie jest dla ucznia kimś wyższym, lecz pełni rolę jego opiekuna i pomocnika w samodzielnym odkrywaniu świata. Dzieci nie rywalizują ze sobą, jak w tradycyjnych szkołach, lecz uczą się pracy grupowej i pomocy słabszym. Metodę Montessori cechuje również dawanie dziecku nieograniczonej ilości czasu na wykonanie określonego działania, dzięki czemu stawia się na samodzielny rozwój dziecka, a nie czas, w jakim zadanie zostanie wykonane, zgodnie z zasadą, że „każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju” (Maria Montessori).

Organizacja klas

W przeciwieństwie do tradycyjnej szkoły, dzieci uczęszczają do trzech grup. Do jednej grupy należą dzieci w różnym wieku, dzięki czemu rozwija się ich edukacja społeczna. Metoda Montessori, stosowana w tej placówce, znacznie przewyższa poziom kształcenia, jaki oferuje tradycyjna szkoła podstawowa. Lublin i okolice mogą skorzystać z bogatej oferty szkoły.

Co zapewnia szkoła Montessori w Lublinie?

Wykwalifikowana kadra, pracująca metodą Montessori, zapewnia dzieciom odpowiedni rozwój. Dla nauczycieli najważniejszy jest spokój psychiczny dziecka oraz jego dobro społeczne. Program nauczania wykracza poza podstawę programową stosowaną w tradycyjnych szkołach. Szkoła w Lublinie rozwija również metodę projektów badawczych oraz stawia na naukę języków obcych. Szkoła Montessori to dbająca o rozwój dziecka szkoła niepubliczna. Lublin, ul. Nadbystrzycka 162 – to miejsce, które Twoje dziecko pokocha!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*