Nauka języków online – korzyści

W obecnych czasach mamy dostęp do tysiąca stron, oferujących naukę języka obcego online. Wystarczy tylko zarejestrować konto i rozpocząć niezapomnianą przygodę. Jak to działa i czy naprawdę jest skuteczne?

Nauka przez zabawę

Badania wykazały, że człowiek – zarówno dorosły, jak i dziecko – najlepiej przyswaja nową wiedzę przez zabawę. Strony, które oferują naukę języków online, chętnie korzystają z tej metody. Ich witryny są kolorowe, a zadania nie przypominają nudnych testów. Korzystając z większości stron do nauki języków, ćwiczymy wszystkie zmysły poprzez różnorodność zadań.

Babbel.com i Duolingo.com

Serwis Babbel oferuje naukę ponad 10 języków. Mamy do wyboru kilka sposobów nauki. Oprócz słuchania, pisania i konwersowania z innymi kursantami, możemy także sprawdzić swoje umiejętności w zakładce „dzienne wyzwanie”, gdzie zostaniemy poproszeni o rozwiązanie zadań nawiązujących do kilku ostatnich lekcji. Do podobnych stron należy także Duolingo.com (ponad 20 języków do wyboru), gdzie na samym wstępie ustawiamy przypomnienie o codziennej nauce i rozwiązujemy test diagnostyczny, jeśli wcześniej uczyliśmy się danego języka. Strona jest prosta w obsłudze i bardzo czytelna, a konsekwentna codzienna nauka przynosi szybkie rezultaty. Co ważne, korzystanie z Duolingo jest zupełnie bezpłatne, bez ukrytych kont Premium, w przeciwieństwie do wspomnianego Babbel.com.

Nauka online z lektorem

Jeśli chcemy uczyć się języka bez wychodzenia z domu, lecz pod nadzorem nauczyciela, powinniśmy spróbować tej opcji. Empik School to jedna z wielu szkół oferujących naukę języka angielskiego online z lektorem. Zajęcia odbywają się w małych grupach (max. 5 osób), a każdy uczestnik otrzymuje słuchawki z mikrofonem, niezbędne do komunikacji z grupą i nauczycielem. Można również wykupić indywidualne lekcje z lektorem. Co więcej, po zakończonej zajęć, mamy dostęp do ćwiczeń online, które możemy wykonać w dowolnej chwili. Jak widzimy, nauka języków obcych jeszcze nigdy nie była tak łatwa i przyjemna, jak w obecnych czasach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*