Najprzyjemniejsze sposoby na naukę języków obcych

Nauka języków obcych jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. Zapomnij o testach drukowanych czarnym tuszem na białym papierze. Teraz wystarczy smatfon lub laptop, by cieszyć się godzinami spędzonymi na zabawach edukacyjnych.

Duolingo

Wyjątkowo przyjazna strona internetowa, dostępna także w formie aplikacji, pozwoli nam spędzić nawet kilka godzin na bardzo przyjemnej nauce. Możemy wielokrotnie powtarzać nowe słownictwo lub wykonywać testy podsumowujące, do których zachęca nas zielona sowa. Wszystko w otoczeniu lektora i obrazków pomocnych przy szukaniu prawidłowej odpowiedzi. Do wyboru mamy ponad 20 języków i to zupełnie za darmo!

British Council

Na stronie Learnenglishkids.britishcouncil.org możemy spędzić miło czas, ucząc się angielskiego z naszymi dziećmi. Zadania i gry edukacyjne, przygotowane przez twórców strony, przypadną do gustu każdemu maluchowi. Wybierając opcję „short stories”, czyli opowiadania, dostajemy zestaw gotowych kilkuminutowych filmów, do których dziecko może następnie wykonać zadania znajdujące się pod nagraniem. Możemy również wydrukować tekst opowiadania, żeby poćwiczyć czytanie oraz specjalnie przygotowane ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu. Dla starszych dzieci stworzona została strona Learnenglishteens.britishcouncil.org z równie kreatywnymi zadaniami.

LyricsTraining

Jeśli uwielbiacie słuchać muzyki, ta strona zapewni Wam rozrywkę na długie godziny. Wybieracie swoją ulubioną piosenkę i poziom językowy lub znajomość danego tekstu. System uruchamia utwór z teledyskiem, a poniżej pojawia się tekst (podobnie jak na karaoke) z pustymi miejscami do wpisania. Jeśli nie znacie słówka, fragment będzie powtarzany do skutku, aż wpiszecie prawidłową odpowiedź. To nie tylko świetny sposób na miłe spędzenie czasu, lecz bardzo przydatna metoda edukacyjna dla tych, którzy mają problemy z rozumieniem tekstu. Utwory dostępne są w wielu wersjach językowych, w zależności od języka piosenki. Dzięki kreatywności twórców stron edukacyjnych nauka w dzisiejszych czasach jest prawdziwą przyjemnością.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*