Dlaczego warto przeprowadzać szkolenia BHP? Łódź liderem regionu

Zorganizowanie szkolenia BHP dla pracowników jest przykrym obowiązkiem każdego pracodawcy. Jednak wbrew pozorom można z nich wynieść całkiem ciekawe informacje – wiedzą to dobrze mieszkańcy miasta Łódź, którzy regularnie podbijają statystyki przeszkolonych.

O co chodzi ze szkoleniem BHP? Łódź to wie!

BHP, czyli w rozwinięciu bezpieczeństwo i higiena pracy to zestaw informacji, z zakresu których każdy pracownik etatowy musi przejść obowiązkowe szkolenie. Dosłownie każdy – ta regulacja dotyczy pracowników hal produkcyjnych, sprzedawców, wykonawców usług, a także biurowych; brak tu wyjątków. Co dokładnie jest przedmiotem takich zajęć? Szkoleniowiec będzie przedstawiał nam zasady dotyczące odpowiedniego zachowania w miejscu pracy, abyśmy nie sprowadzili zagrożenia lub nieszczęścia ani na siebie, ani na nikogo ze współpracowników. Wszystkie te zabiegi mają na celu zabezpieczenie pracodawcy przed poniesieniem odpowiedzialności za nieodpowiednie zachowanie zatrudnionych osób. Z tych przyczyn zostaniemy poinformowani, a właściwie pouczeni, że:

  • nie wolno wkładać metalowych przedmiotów do gniazdka elektrycznego
  • nie należy przecinać kabli
  • jeśli pracodawca udostępni nam odzież roboczą lub ochronną to bezwzględnie należy ją nosić
  • nie wolno przychodzić do pracy pod wpływem alkoholu

To wszystko zebrane w całość brzmi troszeczkę jak dowcip lub instrukcje kierowane do uczniów szkół podstawowych, lecz (niestety) każda z takich regulacji ma swoją przyczynę w tym, że ktoś już musiał w przeszłości tak się zachować. To daje do myślenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*