Czym powinna odznaczać się dobra aplikacja konferencyjna?

Wideokonferencje tudzież zajęcia zdalne to rozwiązanie, po które sięgamy coraz chętniej. Bez względu na to, czy powodem wirtualnych spotkań jest tu pandemia, czy też konieczność omówienia niezwykle istotnych kwestii związanych z działalnością, nie da się ukryć, że korzystanie z niskiej jakości rozwiązań nie ma tu większego sensu. Każdy uczeń czy też uczestnik spotkania powinien być bowiem w stanie słyszeć nas wyraźnie, a jeśli sytuacja tego wymaga – prowadzić z nami także rozmowę prywatną. To właśnie z tego powodu, Polacy coraz chętniej sięgają po specjalistyczne programy, takie jak aplikacja Zoom. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego tego typu rozwiązania naprawdę zasługują na naszą uwagę.

Wszechstronność i prostota obsługi

Dobra aplikacja konferencyjna powinna być kompatybilna ze wszystkimi popularnymi urządzeniami, wykorzystywanymi zarówno przez przedsiębiorców, jak i uczniów oraz studentów. Dzięki temu, będziemy w stanie dołączyć do grupy nawet wtedy, gdy nasz komputer nie jest aktualnie dostępny. Nowoczesne aplikacje to także nieskomplikowany proces dołączenia do dyskusji. Na przykład, profesjonalna aplikacja Zoom pozwala nam na udostępnienie linku osobom upoważnionym, co w prosty sposób przekierowuje je do naszego spotkania.
Kolejnym atutem Zoom jest tu również bezproblemowe utrzymywanie ciszy podczas konferencji. Osoba prowadząca może bowiem zarządzać kamerami oraz mikrofonami uczestników. Niezwykle poręczna jest tu także funkcja podnoszenia/opuszczania ręki, zapobiegająca chaotycznemu przekrzykiwaniu się. Niewątpliwym plusem są tu również tzw. Breakout Rooms, czyli osobne grupy, w których osoby upoważnione mogą rozmawiać na osobności. Funkcja ta znajduje zastosowanie chociażby w szkołach, pozwalając na przepytywanie uczniów.

Bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach, bezpieczeństwo programu jest równie istotne, co jego funkcjonalność. Nie inaczej jest również w przypadku aplikacji Zoom. Znajdziemy tu bowiem specjalne poczekalnie, w których osoby, chcące wziąć udział w spotkaniu, oczekują na weryfikację ze strony prowadzącego. Gospodarz ma również możliwość skorzystania z narzędzi, blokujących kamery i mikrofony uczestników. Za ich pomocą, możliwe jest także uniemożliwienie użytkownikowi udostępniania widoku ze swojego pulpitu. To właśnie te atuty sprawiają, że każdego roku, coraz więcej szkół i firm decyduje się na zakup licencji Zoom.