Jakie certyfikaty można zdobyć z języka angielskiego?

Warto zastanowić się nad zdobyciem zaświadczenia o znajomości języka angielskiego podczas samodzielnej nauki. Obecność międzynarodowego certyfikatu w naszym CV wywoła większe wrażenie niż wpis „komunikatywny”. Jakie egzaminy potwierdzające znajomośc języka angielskiego możemy zdać?

Key English Test (KET)
Certyfikat KET poświadcza naszą znajomość angielskiego na poziomie podstawowym A2. Składa się z trzech części: pisania i czytania, słuchania oraz mówienia. Całość trwa około 2 godzin. Do części składającej się z mówienia podchodzi się w parach, nigdy indywidualnie. Osoba na poziomie A2 rozumie podstawowe wyrażenia mówione głośno i wyraźnie, potrafi wykonać proste zadania oraz odpowiadać na podstawowe pytania. Istnieje również wersja KET dla szkół.

Preliminary English Test (PET)
PET zatwierdza znajomość języka na poziomie B1. Podobnie jak KET składa się z trzech części. Jeśli radzisz sobie z większością niezaawansowanych konwersacji, rozumiesz jasno sformułowane wyrażenia i potrafisz pisać o swoich zainteresowaniach, nie powinieneś mieć większych problemów ze zdaniem PET. Dostępna także wersja dla szkół.

First Certificate in English (FCE)
Najpopularniejszy egzamin badający zdolności na poziomie B2 to FCE. Rozumienie dłuższych wypowiedzi, swobodna rozmowa po angielsku oraz umiejętność pisania dłuższych tekstów (rozprawek) umożliwią Ci zdobycie certyfikatu.

Certificate in Advanced English (CAE) i Certificate of Proficiency in English (CPE)
Certyfikaty określające najwyższy poziom znajomości angielskiego to CAE (C1) i CPE (C2). Cechują się one zupełną biegłością i swobodą wypowiedzi na każdy temat. Posiadając jeden z powyższych certyfikatów, zaimponujesz każdemu pracodawcy.

Gdzie się zgłosić?
Możemy zapytać o egzamin w naszej szkole, uczelni lub na kursie. Na stronie Cambridgeenglish.org/pl w zakładce „Egzaminy” znajdziemy wszelkie potrzebne informacje i listę miejsc, do których możemy się zgłosić. Tam również zostaniemy poinformowani o cenie egzaminu oraz dostaniemy materiały potrzebne do uzyskania certyfikatu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*