Bezcenna wiedza

Wykształcenie zawsze jest w cenie. Nie tylko to oficjalne, które zdobywamy w szkole i na studiach, ale także konkretne umiejętności, jakie daje nam ukończenie różnego rodzaju kursów. Znajomość języka obcego jest nie do przecenienia – pomaga nam nie tylko znaleźć dobrą pracę, ale także jest przydatna w kontaktach międzyludzkich.

 

Kursy językowe za granicą – dla dzieci i dorosłych

Na naukę języka nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Już w przedszkolach dzieci uczą się pierwszych słówek po angielsku czy w innym popularnym języku. Nie każdy z nas jednak miał takie szczęście, by z językiem obcym mieć styczność już od dziecka. Szkoły nie zawsze stają na wysokości zadania, dlatego warto poszukać innych możliwości nauki języka. Jak wiadomo nie od dziś, trening czyni mistrza. Konieczność mówienia w języku, w którym chcemy być biegli, sprawi, że nauczymy się go szybko i dobrze. Ważna jest nie tylko znajomość słówek i gramatyki, ale także akcent, dlatego nic nie zastąpi kontaktu z osobami, dla których język – dla nas obcy – jest ojczystym. Nawet krótki kurs językowy za granicą może przynieść lepsze efekty, niż żmudne długotrwałe wkuwanie słówek, bez możliwości używania ich w codziennej mowie. 

 

Angielski w Kanadzie 

Jeżeli chcemy doskonale władać angielskim, to możemy zdecydować się na kursy językowe w Kanadzie. To piękny i ogromny kraj, który warto zwiedzić wzdłuż i wszerz, bo jest niezwykle atrakcyjny turystycznie. Jest to państwo dwujęzyczne, w którym funkcjonują dwa języki oficjalne – angielski i francuski. Kursy angielskiego organizowane przez JPEdukacja organizowane są między w Toronto i Vancouver, czyli dużych miastach, w których nie sposób jest się nudzić i gdzie nie brakuje okazji do rozmowy w języku angielskim. Szkoły, w których odbywają się zajęcia, są zlokalizowane w centrum miast i są dobrze skomunikowane – w ich pobliżu znajdują się przystanki autobusowe czy inny transport publiczny. Uczestnicy kursów mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie u kanadyjskich rodzin, które mieszkają w pobliżu szkoły. Kursy językowe w Toronto i innych kanadyjskich miastach, przeznaczone są zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*