Baltima – obudź w dziecku pasję do tańca!

Batima to szkoła baletu i tańca dla dzieci, założona w 2009 roku przez Iwonę Olendrowicz. Do największych pasji założycielki należą dzieci i taniec, dlatego też powstała szkoła Baltima, w której każde dziecko może uczyć się baletu i akrobatyki. Jest to przyjazna i nowoczesna szkoła tańca dla dzieci. Poznań jest główną siedzibą firmy i tylko jednym z miejsc, w którym odbywają się zajęcia.

Balet
Podczas zajęć dzieci uczą się nie tylko podstaw baletu, lecz również terminologii francuskiej i muzycznej. Młodzi tancerze tańczą przy różnorodnej muzyce, dzięki czemu kształtowana jest ich wrażliwość muzyczna. Szczególną uwagę nauczyciele przykładają do wykształtowania poczucia estetyki u uczniów. Każde dziecko, uczestnicząc w zajęciach, nie tylko poprawi swoją kondycję i nauczy się klasycznego tańca, lecz również polepszy swoją orientację przestrzenną, ćwicząc balet. Poznań, Tarnowo Podgórne, Biedrusko i Przeźmierowo to miejsca, w których znajdują się szkoły Baltima.

Akrobatyka
Inna propozycją poznańskiej szkoły jest akrobatyka. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których dziecko rozwinie swoją sprawność ruchową, gibkość, szybkość, skoczność, siłę i koordynację ruchową. Wymienione elementy stanowią podstawę do późniejszej nauki akrobatyki, a wśród typowych ćwiczeń znajdziemy przewroty (w przód i w tył), stanie na rękach i stanie na głowie. Dzieci uprawiające akrobatykę kształtują swój charakter, pokonując ograniczenia własnego ciała, uczą się zdrowej rywalizacji i stają się bardziej pewne siebie. Baltima to szkoła, w której odbywają się także profesjonalne zajęcia taneczne dla dzieci. Poznań i okolice mają dzięki temu możliwość kształcenia wielu młodych talentów.

Zespół Baltima – art
Dzieci, które lubią występować przed publicznością i posiadają już podstawową wiedzę na temat baletu, mogą dołączyć do baletowo-jazzowego zespołu Baltima – art. Nabór do zespołu odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 8-11 lat i 12-15 lat. Szczegóły dotyczące zapisów i występów można znaleźć na stronie szkoły Baltima.eu lub bezpośrednio w szkole.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*