Aplikacje do nauki języków obcych

Coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaje aplikacje na smartfony. Teraz nasz telefon może liczyć nam kroki, zaplanować zakupy i dietę, a nawet pomóc w nauce języka obcego. Które z aplikacji językowych są szczególnie godne polecenia?

Duolingo
Sympatyczna zielona sowa pomoże nam nauczyć się nawet 20 języków świata! Co ciekawe, aplikacja jest zupełnie bezpłatna i nie jest wymagane założenie konta do korzystania z zadań. Warto jednak poświęcić chwilę na rejestrację (możliwe połączenie z Facebookiem lub Google+), by wyniki naszej pracy nie zostały utracone. Wybieramy język i przystępujemy do zadań. Testy wielokrotnego wyboru przeplatane są z zadaniami na słuchanie i pisanie. Aplikacja angażuje wszystkie nasze zmysły, ułatwiając zapamiętywanie. Jej średnia ocena to 4.7/5 i korzysta z niej niemal 3,5 miliona użytkowników.

6 Minute British English
Aplikacja została stworzona przez BBC Learning English i gwarantuje nam naukę na najwyższym poziomie wraz z rozwijaniem wiedzy o Wielkiej Brytanii. Mamy do wyboru mnóstwo artykułów czytanych przez lektora, a także dostęp do newsów, zadania z fonetyki, gramatyki i słownictwa, angielski w pracy, na uniwersytecie i język potoczny. Żeby nie zniechęcać użytkowników, nagrania nie przekraczają 6 minut. Niemal 6 tysięcy użytkowników i ocena 4.6/5 jest bardzo dobrą reklamą tej aplikacji.

AnkiDroid Flashards
Alternatywa dla tradycyjnych fiszek. Doskonały sposób na naukę potrzebnego słownictwa na egzamin lub uporządkowanie słówek ze względu na kategorie. AnkiDroid umożliwia nam dodawanie dowolnych słówek, zdań i opisów, do których możemy doczepić zdjęcie lub nagranie. Wszystko po to, by ułatwić sobie naukę słownictwa. Gdy już skompletujemy słówka, możemy rozpocząć przegląd. Jeśli znamy obcojęzyczny odpowiednik danego wyrazu, zaznaczamy to, jeśli nie, program za kilka chwil da nam możliwość ponownej próby. Ponad 27 tysięcy użytkowników i ocena 4.5/5 stawia AnkiDroid, obok Duolingo i 6 Minute English, w czołówce najlepszych aplikacji do nauki języków obcych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*